A francia Stonhenge-nél rejtélyes kövek sorakoznak, hátborzongató elméletekkel álltak elő a kutatók + VIDEÓ

A Carnac-kövek egy hatalmas kőkomplexum Franciaországban, Bretagne régióban, Carnac város közelében találhatók. Ez az egyik legnagyobb és legismertebb kőépítmény a világon, amely több mint háromezer kőoszlopból áll, többségük hossza eléri az öt métert. A kövek legtöbbje gránit, és egyenes sorokban vagy körökben helyezkednek el a területen.

A Carnac-kövek körülbelül 4500 és 2000 évvel ezelőttre, a neolitikus és a bronzkor közöttre datálhatók. Az építési folyamat hosszú időn keresztül tartott, és a kőoszlopokat valószínűleg emberi erővel mozgatták és helyezték el.

A PONTOS CÉLJA ÉS FUNKCIÓJA AZONBAN TOVÁBBRA IS REJTÉLY.

A kövekkel kapcsolatos legenda és rejtélyek között számos elmélet és magyarázat található:

1. Megkövezett hadsereg: Egy másik legenda szerint a kövek valójában egy megkövezett hadsereg maradványai. A történet szerint a hadsereg megpróbálta elfoglalni a várost, de egy varázslat hatására kővé változtak.

2. Vallási és kultikus célok: Sok kutató úgy véli, hogy a kövek vallási vagy kultikus célokat szolgáltak. Elképzelhető, hogy a kövek szent helyek voltak, amelyeket a neolitikus emberek imádatra vagy rituális tevékenységekre használtak.

3. Nap- és holdkultusz: Egyes elméletek szerint a kövek elhelyezkedése és elrendezése kapcsolatban állhat a nap- és holdkultusszal. A kőoszlopokat úgy helyezték el, hogy megfeleljenek a nap- és holdmozgásoknak, és esetleg használták az időmérésre vagy az égi jelenségek megfigyelésére.

4. Energia- és gyógyító helyek: Néhány ember úgy véli, hogy a kövek különleges energiával rendelkeznek, és gyógyító hatással lehetnek az emberekre. Ezért sokan látogatják a Carnac-köveket a spirituális és gyógyító tapasztalatok reményében.

Bár a Carnac-kövekkel kapcsolatos rejtélyek és legendák izgalmasak, a pontos céljuk és funkciójuk továbbra is vitatott. A kutatók és régészek továbbra is vizsgálják és kutatják ezeket a kőoszlopokat, hogy többet megtudjanak a neolitikus és bronzkori emberek életéről és kultúrájáról.

Objektum doboz

Írta a Magyar Hírlap